Rubriky
Fotogalerie Novinky

Svojsíkův závod 2019

Text a foto: Eliška Kupcová

Vždy jednou za dva roky čeká naše skauty již tradiční Svojsíkův závod.

Skauti a skautky se vždy v družinách připravují a letos to bylo 11.5., kdy jsme se vydali až do Červeného Hrádku u Sedlčan.

Závodu se účastnily dvě chlapecké družiny – Kobry a Jestřábi. Za dívčí družinu jely Surikaty, které jsou zároveň naší jedinou dívčí družinou v této věkové kategorii v oddíle Mnichovo Hradiště.

Družiny předvedly své dovednosti celkem v deseti disciplínách jako bylo například stavění stanu na čas, vaření vajíček na ohni (někteří i v dešti), poznávání přírody, krizové situace i s poskytováním první pomoci, překonávání překážky nebo vyhledávání informací a včasný návrat do cíle. Klučičí družiny obsadili krásné 4. a 6. místo a Surikaty získaly 1. místo a postupují na krajské kolo závodu, které se bude konat ve Zbečně u Křivoklátu první červnový víkend. Tak snad se jim povede stejně dobře jako v okresním kole.