Skautský ples

Po dvouleté pauze díky Covidu opět další, již pátý, ročník skautského plesu.

Tábor Kruh u Doks

Opět v Kruhu u Doks, protože tento rok řeší Vojenské lesy převod/nepřevod svých pozemků na nového majitele a proto nám jiné tábořiště nevyšlo. Ale co, hlavně že jsme jeli a tentokrát nás bylo už více.

Tábor Hradčany

Po roční pauze kvůli Covidu a za přísných Covidových opatření (PCR a antigenní testy) jsme opět mohli uspořádat náš tábor. Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda nám tábor vláda nezakáže. Kvůli tomu a i opatřením vlády nás bylo na táboře pár, ale i tak jsme si to užili.

Obnovení Offline schůzek

Opět, i když za přísných podmínek, může fungovat i offline.

První online schůzka

Konečně jsme se rozhoupali a rozhodli se i přes přetrvávající Covid uspořádat schůzku alespoň Online. Začali jsme schůzkou v hasičárně. Na dalších schůzkách jsme pak pekli, vyráběli, hádali hádanky, učili se… Prostě  co se dalo na dálku zvládnout.

Covid – pozastavení činnosti

Bohužel přišel Covid a veškerá naše činnost byla nařízením vlády pozastavená.

Skautský ples

Čtvrtý ročník úspěšného plesu pořadaného oddílem Mnichovo Hradiště.

Tábor Kruh u Doks

Další tábor, který byl výjimečný. Byli jsme na novém tábořišti u obce Kruh u Doks. Odtuď je to kousíček na hrad Housku. Ale tábor byl výjimečný zejména tím, že zde náš vůdce Řebik získal od vůdce střediska medaily sv. Jiří 1. stupně za dlouholetou práci v oddíle v roli vedoucího.

Skautský ples

Třetí ročník skautského plesu.

Tábor Hamr na jezeře

V roce 2018 jsme tábor uspořádali již podruhé v Hamru u jezera, kde se sešlo 43 účastníků pod 18 let. Společně s vedením tábora si děti užili krásných 14 dní. Tématem tohoto tábora byla Pevnost Boyard.

Skautský ples

Druhý ročník plesu po prvním velmi vydařeném.

Tábor Hradčany

Opět tábor v Hradčanech, ale tentokrát o kus dál po proudu řeky Ploučnice. Jedno z nejlépe přístupných tábořišť se konalo v termínu 29. července až 12. srpna a navazovalo na tábor oddílů z Kněžmosta a Bosouva, s kterými jsme měli společné tábořiště. Tábora se zůčastnil zatím rekordní počet účastníků, celkem…Read More

Ples k 10. výročí obnovení skautingu v MH

První zahajující ples našeho oddílu k příležitosti 10. výročí obnovy skautingu v Mnichově Hradišti.

Stěhování vol 2.

Po mnoha letech v utísněném prostoru jsme dostali své vlastní místo. Od města jsme dostali k užívání Kocmanovu vilu, které našim kapacitám konečně vyhovuje. K tomu je i velký pozemek, nemusíme tedy hledat volná veřejná prostranství, ale schůzky si plně užíváme v okolí klubovny.

Tábor Klamorna

Tábor Klamorna se vyskytoval poblíž Tráviníčku u Českého dubu v termínu 6.-20. srpna 2015. Výhodou tábořiště byly obrovské louky, které jsme měli k dispozici na všechny možné hry.  Zůčastnilo se opět přibližně 55 táborníků.

Tábor Děvín

Tábor u Hamerského jezera se konal od 8. do 22. srpna 2015 v počtu 55 účastníků. Jednou z výhodou tábořiště pro všechny byů nedaleký přírodní vodopád, který se využíval v době horka.

Tábor Hradčany

Na stejné tábořišti v Hradčanech jsme odjeli i 9. srpna 2014, opět na čtrnáct dní. Tábořiště se stalo oblíbeným. Tentokrát se zúčastnilo dohromady 41 táborníků.

Tábor Borek pod Troskami

10.-24. srpna 2013 se konal další z oddílových táborů. Ačkoliv to byl tábor pouze oddílu, zúčastnilo se až 52 táborníků. Výhodou tohoto tábořiště byl sousední rybník, který jsme za tepla plně využívali.

Stěhování

V září 2012 jsme se přestěhovali z Žižkovi ulice do nové klubovny ve Volnočasovém centru, kde nám byla od města přidělena klubovna v podkroví.

Tábor Na mlejnku

Druhý střediskový tábor, kterého se náš oddíl zúčastnil. Konal se 11.-25. srpna 2012 poblíž Dubé u České Lípy v zařízeném tábořišti. Tábora se zúčastnilo celkem 70 táborníků.