31.10.2017

29. července 2017

Tábor Hradčany

Opět tábor v Hradčanech, ale tentokrát o kus dál po proudu řeky Ploučnice. Jedno z nejlépe přístupných tábořišť se konalo v termínu 29. července až 12. srpna a navazovalo na tábor oddílů z Kněžmosta a Bosouva, s kterými jsme měli společné tábořiště. Tábora se zůčastnil zatím rekordní počet účastníků, celkem..Read More
1. září 2016

Stěhování vol 2.

Po mnoha letech v utísněném prostoru jsme dostali své vlastní místo. Od města jsme dostali k užívání Kocmanovu vilu, které našim kapacitám konečně vyhovuje. K tomu je i velký pozemek, nemusíme tedy hledat volná veřejná prostranství, ale schůzky si plně užíváme v okolí klubovny.
6. srpna 2016

Tábor Klamorna

Tábor Klamorna se vyskytoval poblíž Tráviníčku u Českého dubu v termínu 6.-20. srpna 2015. Výhodou tábořiště byly obrovské louky, které jsme měli k dispozici na všechny možné hry.  Zůčastnilo se opět přibližně 55 táborníků.
8. srpna 2015

Tábor Děvín

Tábor u Hamerského jezera se konal od 8. do 22. srpna 2015 v počtu 55 účastníků. Jednou z výhodou tábořiště pro všechny byů nedaleký přírodní vodopád, který se využíval v době horka.
9. srpna 2014

Tábor Hradčany

Na stejné tábořišti v Hradčanech jsme odjeli i 9. srpna 2014, opět na čtrnáct dní. Tábořiště se stalo oblíbeným. Tentokrát se zúčastnilo dohromady 41 táborníků.
10. srpna 2013

Tábor Borek pod Troskami

10.-24. srpna 2013 se konal další z oddílových táborů. Ačkoliv to byl tábor pouze oddílu, zúčastnilo se až 52 táborníků. Výhodou tohoto tábořiště byl sousední rybník, který jsme za tepla plně využívali.
1. září 2012

Stěhování

V září 2012 jsme se přestěhovali z Žižkovi ulice do nové klubovny ve Volnočasovém centru, kde nám byla od města přidělena klubovna v podkroví.
11. srpna 2012

Tábor Na mlejnku

Druhý střediskový tábor, kterého se náš oddíl zúčastnil. Konal se 11.-25. srpna 2012 poblíž Dubé u České Lípy v zařízeném tábořišti. Tábora se zúčastnilo celkem 70 táborníků.
6. srpna 2011

Tábor Hradčany

Na táboře v Hradčanech, který se konal 6.-20. srpna 2011, už nás bylo kolem 25 táborníků. Měli jsme pro sebe rozlehlou louku, kterou obtékala řeka Ploučnice.
7. srpna 2010

Tábor Vápno

Tábor našeho oddílu poprvé ve velkém počtu. Konal se 7.-21. srpna 2010 u obce Vápno nedaleko Mnichova Hradiště.
4. července 2009

Tábor Severní

První střediskový tábor pro náš oddíl. Střediskového tábora se zúčastnily všechny oddíly, tedy Kněžmost, Bousov i Hradiště. Na tábor se, vzhledem ke vzdálenosti, muselo přijet vlakem. Vlak končil v obci Dolní Poustevna, odkuď všichni společně putovali až do tábořiště. Tábor se konal 4.-18. července 2009
12. července 2008

Tábor Lobendava

První oddílový tábor konaný na severu Čech, v Lobendavě. Tábor se konal od 12. do 26. července 2008 a zúčastnilo se nás přibližně 10 i s vedením, ale byl to krásný malý tábor.
25. září 2007

Obnovení skautského oddílu Mnichovo Hradiště

Oddíl založil Vít Rybář s Tomášem Prylem – Řebikem. Klubovnu vytvořili v malém pronajatém domku s veškerým zázemím v Žižkově ulici. Někteří členi, kteří bydleli v Hradišti a chodili do skautů v Kněžmostě, přešli do Hradiště a nový členi přišli po náboru, který se konal v létě u Jizery.