Skautský ples 2024

I letos pro Vás chystáme skautský ples 2024. Vstupenky jsou nyní v prodeji a je možno se domluvit na předání na telefonním čísle 737 628 408 nebo e-mailu 1oddilmh@skaut.cz, předání v Mnichově Hradišti. Těšíme se na Vás!

Nové fotky

Veškeré fotografie nyní naleznete na https://www.facebook.com/skautmh. Zde přidáváme aktuální fotografie z akcí, schůzek i zajímavosti z organizace.

Skautský ples

Vážení příznivci, po delší pauze je tu opět skautský ples. Vstupenky jsou již v prodeji, stačí napsat na email: 1oddilmh@skaut.cz.

Betlémské světlo

PF 2021

Obnovení činnosti

Vážení rodiče,
s radostí Vám oznamujeme, že od čtvrtka 3.12.2020 je naše činnost opět obnovena. Bude to znamenat následující:

Tygři a Netopýři – schůzky v pondělí 7. a 14.12.2020 v čase 16,30-18 hod. (7.12. půjdou vlčata ke krmelci, můžou si tedy donést pro zvířátka jablka, mrkve apod.)
Kobry – schůzky v pondělí 7. a 14.12.2020 v čase 18,10-19,10 hod.

Fénixové – schůzky ve středu 9. a 16.12.2020 v čase 16,30-18 hod.
Berušky – schůzky ve čtvrtek 10. a 17.12.2020 v čase od 16-17 hod.
Surikaty – schůzka ve čtvrtek 17.12.2020 v čase 16-17 hod.
Ošklivá Káčátka – schůzka ve čtvrtek 17.12.2020 v čase 17,10-18,10 hod.

Roveři budou mít schůzku individuálně po domluvě s vedením.
A nyní k omezením:

• Na schůzku děti mohou přijít max. 15 minut předem, spíše méně
  • Sraz před budovou – zde si vedoucí od rodiče přebere dítě (děti nevstupují sami do budovy)
  • Pokud má dítě rýmu nebo kašel, či projevuje jiné známky nemoci, prosíme, abyste ho nechali doma – vedoucí má právo dítě nepřijmout
  • Rouška podmínkou!
  • Vlastní pomůcky (pero, blok apod.) a vlastní pití
  • Pokud bude počasí přát, schůzky se budou konat zejména pod širým nebem, tedy hlavně teplé oblečení

Jak budou schůzky po Novém roce Vám napíšeme po vánocích, dle aktuální situace. Pokud bude vše bez omezení, bychom rádi začali již 4.1.2021.

Druhá online schůzka

Vážení rodiče,
dnes jsme se na online schůzce sešli v malém počtu, ale i přesto si myslím, že se schůzka vydařila. A proto to zopakujeme.
Pondělí 02.11.2020
17,30 hod.
Online
Pokud máte Vy nebo Vaše dítě google účet, stačí kliknout v 17,30 na tento odkaz: meet.google.com/gcf-wfgu-www.
Pro ty, co google účet nemají, jsme založili skautský, na který se můžete všichni přihlásit. Na stránce www.google.com se přihlaste prostřednictvím těchto přihlašovacích údajů:
přihlašovací jméno: skautmhmeet@gmail.com
heslo: meet2020
Poté také kliknete na odkaz: meet.google.com/gcf-wfgu-www a budete přihlášeni.
Kačka s Brokolicí si pro Vás připraví hádanky apod., tudíž bude schůzka trochu interaktivní. Připravte si papíry a tužky!
Budeme se těšit!
S pozdravem,

Tereza Sieberová – BaTerka

Tajemnice – Středisko Mnichovo Hradiště

Mediální zpravodaj – 1. oddíl Mnichovo Hradiště

Druhý zákaz činnosti

Od 09.10.2020 je až do odvolání zrušena činnost naší organizace z důvodů státních nařízení.

S tím souvisí i zrušení oddílových akcí, v nejbližší době zejména Mikuláš.

Činnost oddílu

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci bychom Vám rádi napsali vyjádření ohledně naší činnosti.
Junák od 11.5.2020 přešel od pozastavené činnosti k činnosti omezené. Od 11. května je tedy možné začít provádět některé skautské činnosti, velmi postupně a v souladu s rozvolňováním omezení vyhlášených vládou. Toto sdělení není pokynem k obnovení činnosti, jedná se pouze o umožnění takového kroku. Každý oddíl si ve spolupráci se střediskem rozhodne, kdy které činnosti obnoví.
S omezenou činností souvisí ale jasná a přísná pravidla, jako písemné prohlášení rodičů o zdraví dítěte před každou schůzkou, schůzky pouze venku s dezinfekcí a 2m rozestupy mezi členy. Tyto pravila náš oddíl shledal jako nesmyslná pro naše fungování a pro to, aby si děti schůzku užily a něco si z ní odnesly. Vzhledem k tomu, že bychom v půli června pořádali poslední oddílovou schůzku a schůzek (za těchto podmínek) by se tedy již mnoho nekonalo, rozhodli jsme se tedy DO KONCE ŠKOLNÍHO roku naši činnost NEOBNOVOVAT.
V souvislosti s neobnovením činnosti souvisí i TÁBOR. S lítostí Vám musíme oznámit, že letos tábor náš oddíl pořádat nebude. Ačkoliv již vláda schválila možnost pořádat letní tábory, náš tábor se letos NEUSKUTEČNÍ. Nyní je situace pro všechny nejasná, proto nemůžeme 100% zajistit vedení tábora. Vedení tábora nyní neví, zda dostane na tábor volno a bude moci tábor zajistit.
Pokud bude situace příhodná a naši vedoucí dostanou nějaké volno v práci, rádi bychom v létě uspořádali akce pro děti či brigády v klubovně pro starší.
Naše ČINNOST bude opět OBNOVENA nejspíše V TÝDNU OD 21.09.2020.
Děkujeme za pochopení.

Skautský ples 2

Vážení,

od 3.2.2020 prodáváme lístky na ples na základě telefonické domluvy na telefonním čísle 737 628 408 (prosíme volat mezi 8 a 9 hod. nebo 17 a 19 hod., případně SMS) nebo emailu skautmh@gmail.com. Osobní předání poté bude od 10.2.2020 vždy v pondělí mezi 16,30 a 18 hod. v naší klubovně (Klášterská 880).

Těšíme se na Vás!